Raptor-web logo
   Zobraz kategorie
   Skryj kategorie

Macrauchenia patachonica

Macrauchenia patachonica

Způsob života: Tato neobvyklá stvoření žila v početných stádech. Žila na rozlehlích pláních kde spásala trávu a okusovala keře. Způsobem života se velmi podobá dnešním gazelám, či zebrám. Byla to velmi zranitelná , avšak úspěšná zvířata.

Mateřství: Mláďata zůstávala ve stádu i po dosažení dospělosti. Už odnarození se držela matky od které se učila co a jak má být. Měli velmi pevné sociální vztahy.

Doba a místo života:  Tito tvorové obývali území dnešní Argentiny zhruba před 20 000 - 10 000 lety v období Pleistocénu v třetihorách. Vyskytovali se převážně na rozsáhlích plání, kde mohli spásat trávu.

Potrava: rostliny

Popis: Dosahovala délky 3 m a váhy až 900 kg. Měla dlouhý krk. Měla opravdu nízko položená kolena a její holení část byla o dost delší než ta podkolení. Dlouhé nohy napovídají že mohla dobře a rychle běhat. Zadní nohy byly odost kratší než ty přední. Chobot který měla je pro Paleolontology záhadou. Někteří naznačují že sloužil k obojživelnému životu a někteří tvrdí že měl v nozdrách klapky které se mohly zaklapnout aby se do nich nedostal prach. Dost možná jde pouze o chobot dnešního typu, jako mají dnešní sloni. nejbližším žijícím příbuzným Matrauchenie jsou dnešní velbloudi.

Schopnosti: Rychlý běh, dobrá orientace a neustálá pozornost. Byla velmi vytrvalým běžcem.

Zbraně: Útěk, vytrvalost.

 

Podobní živočichové