Raptor-web logo
   Zobraz kategorie
   Skryj kategorie

Deinotherium bozasi

Deinotherium bozasi

Doba a místo žití: Eurasie a Africa, dva kontynenty po kterých se procházelo toto majestátní zvíře. Jeho výskyt je datován od ranného miocénu, až po střední pleistocén. Vzhledem k jeho velikosti, se pravděpodobně pohyboval převážně po planinách, kde mohl shánět potravu. Uvažuje se však i nad možností pojídání kůry stromů.

Způsob života: Deinotheria mohla být sociálními tvory, avšak extrémně teritoriálními. Vzhledem ke stavbě jeho těla, byl jedním z nejnebezpečnějších tvorů své doby. Díky tomu se taktéž stalo nejúspěšnějším savcem pliocénu.

Popis: Dospělí jedinci dosahovali výšky až 4,5 m v kohoutku, a jak je již od pohledu zřejmé, jedná se o chobotnatce. To, čím se nejvíce liší od ostatních, jsou jeho opačně zatočené kly. Důvod jejich zatočení není zcela objasněn, ale velmi pravděpodobné je, že je využívali pro hrabání v zemi, kvůli hledání potravy, jako paříklad kořínků, či právě k oškrabování kůry ze stromů.

Potrava: rostliny

Schopnosti: V jeho přirozeném prostředí se jeho velikosti žádný tvor nemohl rovnat, což z něho, spolu s jeho agresivitou, dělalo extrémně nebezpečného živočicha.

Zbraně: Síla, velikost, výdrž, kly.

Rodičovství: Můžeme předpokládat, že jeho výchova probíhala podobně jako u dnešních slonů, avšak pouze do jistého stádia, poté bylo obvyklé svého potomka vyhnat do světa, aby se jednoduše naužil přežít sám.

Vědecká klasifikace: Říše-živočichové, Kmen-strunatci, Třída-savci, Řád-chobotnatci, Čeleď-Deinotheriidae, Rod-Deinotherium.

Zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Deinotheriumhttps://en.wikipedia.org/wiki/Deinotherium

Podobní živočichové