Raptor-web logo
   Zobraz kategorie
   Skryj kategorie

Dunkleosteus terrelli

Dunkleosteus terrelli

Doba a místo žití: Tato úctyhodná dravá ryba, žila v období Devonu, zhruba před 358-382 mil let. Její fosílie byly nalezeny na území dnešní Severní Ameriky, Polsku, Belgie a Maroka. Vypadá že byl poměrně úspěšným dravcem, avšak dodnes nikdo neví, proč tak náhle vyhynuly.

Způsob života: Byly to samotářští tvorové. Mohly zaútočit v podstatě na cokoli v okolí. Velmi pravděpodobně se požíraly mezi sebou.

Popis: Tato velká pancéřovaná ryba dosahovala délky 10 m a váhy 3,6 t. Měla velmi silné ploutve, schopné utáhnout její váhu. Celé tělo měla pravděpodobně pokryté pancířem, včetně hlavy. Neměla žádné zuby, avšak její kostěné desky je velmi efektivně nahradily. Dle odhadů, byla schopná vyvinout sílu 6000 a 7400 N. S touto silou byl bezkonkurenčně dominantním zabijákem v tehdejších mořích.

Potrava: maso

Kořist: Jak jsem se již zmínil, útočil naprosto na vše, včetně slabších, či menších jedinců svého druhu. Vzhledem k tomu, že nedokázal strávit pevné materiály, jako například onen pancíř, tak tyto materiály vždy vyvrhl.

Schopnosti: Byl velmi pomalý, avšak dokázal vyvinout neuvěřitelnou sílu.

Zbraně: Kostěné čelisti, síla, odolnost, velikost.

Vědecká klasifikace: Říše-živočichové, Kmen-strunatci, Třída-pancířnatci, Řád-Arthrodira, Rod-dunkleosteus.