Raptor-web logo
   Zobraz kategorie
   Skryj kategorie

Utahraptor burge

Utahraptor burge

Doba a místo žití: Tento dinosaurus se vyskytoval na území dnešního Utahu a to zhruba před 126 mil let. V době jeho života se prostředí rapidně měnilo a právě díky jeho inteligenci byl schopen tyto podmínky po dlouhou dobu přežívat.

Způsob života: Vzhledem k  nedostatku ostatků tohoto druhu je těžké určit, zda žil ve smečkách či nikoli. Ale díky jeho inteligenci by bylo možné velmi efektivně lovit ve smečkách. Ve své době byl vrcholovým predátorem a proto mohl ulovit v podstatě cokoli, co se tehdy pohybovalo po souši.

Popis: Na výšku měřil přes 2 m, na délku dosahoval více než 6 m a vážil 250 kg. Také měl duté kosti, neboli lehkou ale odolnou kostru. V případě že bych měl stvořit dokonalého zabijáka, stvořil bych právě Utahraptora. Jeho základní a nejúčinější zbraní byl více než 25cm dlouhý dráp ostrý jako břitva, umístěný na zadní noze. Samozřejmě nesmíme zapomenout na pilovité zuby, které po vypadnutí dorostly a drápy na předních končetinách. Existují i určité teorie o peří a štětinkách na hlavě. Tyto štětinky měli nejspíše pouze samci a cose peří týče, nemůžeme si býti  naprosto jistí.

Potrava: maso

Kořist: Byl inteligentní a díky tomu ovládal výpočetní techniku lovu což znamená že byl schopen znát migrační trasy býložravců a jednoduše si na kořist počkal. Jeho lov by se dal přirovnat k technice lva, neboli útok ze zálohy. Jak již bylo zmíněno, lovil prostě to co se objevilo v dosahu. Byl například popsaný souboj Utahraptora s Gastonií, který vědci určili podle nalezených koster na nalezišti, kde objevily dva nové druhy dinosaurů.

Scopnosti: Byl velice rychlý, silný, inteligentní a přizpůsobivý.

Zbraně: Drápy, zuby, inteligence.

Rodičovství: Velice rychle se zvládl učit, takže se matka o své mládě nestarala příliš dlouho.

Podobní živočichové