Raptor-web logo
   Zobraz kategorie
   Skryj kategorie

Argentinosaurus huinculensis

Argentinosaurus huinculensis

Způsob života: Jeden z největších dosud známých dinosaurů sauropodního typu. Pravděpodobně se vyskytovali ve velkých stádech, které byli výhodné, jakožto ochranný prvek jednotlivců. Většinu dne trávili obstaráváním a konzumací potravy. Z místa na místo se přesouvali velmi pomalu. Stali se hlavním terčem útoků obřích teropodů, jakým byl například Giganotosaurus. 

Doba a místo žití: Tento gigantický sauropod žil před cca 96-94 mil let, na území dnešní argentinské Patagonie.

Popis: Bohužel jsme byli schopni nalézt pouze několik částí těla, toho obra. Dle odhadů nám jsou známy přibližné rozměry, které jsou odvozené od velikostí kostí, které jsme nalezli. Argentinosaurus dosahoval délky cca 35-40 m, dle prvních odhadů, avšak dnes se jim přisuzuje délka spíše 36 m. Některé z jeho nalezených obratlů, jsou až 1,5 m dlouhé. Celková váha tohoto kolosu, by se mohla pohybovat kolem 73 t, či více, avšak tyto odhady již nejsou zcela přesné.

Potrava: rostliny

Schopnosti: Jeho hlavní předností byla velikost. Na dospělého jedince by si pravděpodobně netroufl ani ten největší predátor, v celém širém okolí. Pravděpodobně byli velmi pomalý a pohybovali se rychlostí cca 5-8 km/h.

Zbraně: Váha, velikost, síla

Zajímavost: Vzhledem k velikosti a aprtitu těchto titánů, se odhaduje každodenní trus tohoto druhu, na 400 kg trusu, na jedince.

Vědecká klasifikace: Říše-živočichové, Kmen-strunatci, Třída-plazi, Řád-plazopánví, Čeleď-titanosaurovití, Rod-Argentinosaurus.

Podobní živočichové